Jdi na obsah Jdi na menu
 


VII. ročník turnaje o Stařechovský pohár 2010- muži

   31. 7. 2010 uspořádal fotbalový oddíl Hasan Stařechovice ve spolupráci s místním SDH pátý ročník turnaje o Stařechovský pohár v malé kopané kategorie mužů. Ředitel turnaje Martin hlavinka se zhostil organizačních úkolů skvělým způsobem. Turnaj měl vysokou sportovní úroveň a z průběhu jednotlivých zápasů byli diváci nadšeni. Škoda jen, že domácím nevyšlo všechno jak si představovali. Nutno ale uvést, že lepšího výsledku nemohli dosáhnout proto, že v rozhodujících fázích zápasů s FC Kostelec a FC Čechy pod Kosířem se projevila nedisciplinovanost některých hráčů. Pokud se v brzké době podaří tento nešvar týmu odstranit, pak budou poháry putovat do Stařechovic. Většinu hráčů o tom ale musí Martin Hlavinka přesvědčit. Všichni přece víme, že jakákoliv vulgární diskuze s rozhodčím k ničemu nevede a mužstvu vždycky uškodí. To bohužel stařechovští reprezentanti ještě nepochopili. Naopak kolektiv hráčů Laškova či Ohrozimi předvádí výborný fotbalový výkon a jednotlivci se umí ovládnout i v náročných situacích. Reprezentace 1.FC Laškov na tomto turnaji dominovala a v podstatě neměla vážnějšího soupeře. Vedl je zkušený fotbalový matador Ladislav Jedlička, který je v našem regionu velkou osobností.

   Turnaj se hrál za ideálního počasí pro fotbal, bylo příjemných 22 stupňů, polojasno a mírný vítr. Otvírací zápas patřil mužstvům Ohrozimi   a Laškova, tedy týmům, které obsadily před 14 dny v Laškově 1. a 2. místo. Laškovští ve svém středu postrádali Martina Popelku a další hráče, které však precizně nahradili hostující borci z Bohuslavic. Zápas skončil nerozhodně bez branek především díky vynikajícím brankářům. Nerozhodně 1:1 skončilo i druhé utkání mezi Kostelecem a Čechami. V tomto utkání vynikl rovněž češský brankář Pepa Spanilý, který několika bravurními zákroky nadchl diváky, kteří ho ocenili potleskem na otevřené scéně. Po té následovalo utkání mezi domácími fotbalisty a Ohrozimí. Byl to jednoznačně zápas Tomáše Menšíka, který prokázal, že je jasnou jedničkou stařechovského týmu. Čtyřmi nádhernými góly poslal ohrozimské reprezentanty do kolen a ti se ze zdrcující porážky 0:4 již nedokázali vzpamatovat. Zatímco v Laškově turnaj vyhráli, ze Stařechovic si odvážejí "pouze bronz".

   Jak se dál ukázalo, klíčový význam pro konečné pořadí měl zápas mezi Laškovem a Kostelcem, v němž laškovští hráči předvedli nádherný fotbal, který se přítomným divákům moc líbil. Skvěle opět zachytal jejich brankář Jirka Horák. Stejně tak nesmírně důležité utkání odehráli domácí proti fotbalistům z Čech pod Kosířem. Gólem Martina Hlavinky vedli ještě 25 vteřin před koncem zápasu 1:0, avšak nedisciplinovaností a a zbytečnými diskuzemi s rozhodčím se nesoustředili na závěrečný nápor soupeře, a poprávu inkasovali. Ztráta dvou bodů je stála přinejmenším stříbrný pohár. V dalších zápasech Kostelec remizoval s Ohrozimí 2:2 a Laškov porazil Čechy nejtěsnějším výsledkem1:0. Pak už šlo do tuhého. V utkání Stařechovských s Kostelcem rozhodčí dvakrát poškodil domácí, když dvakrát neodpískal zcela jasné fauly kosteleckých obránců na Hlavinku v pokutovém území. Kostelec vyhrál 3:1 a měl tak nakročeno ke stříbru. Čestný úspěch stařechovských vstřelil Ondra Chytil po přihrávce od Vlastimila Brančíka. V předposledním zápase turnaje vyhrál FC Ohrozim na Čechami 2:0, a družstvo Čech tím skončilo na chvostu tabulky. V posledním utkání však šlo o všechno. Vítěz bere zlato. Taková byla matematika před utkáním Stařechovických Hasanů s 1.FC Laškov. Laškovákům ke konečnému vítězství v turnaji stačil dokonce i bod. Jedličkův mančaft ale nenechal nic náhodě a ukázal, kdo je pánem na hřišti. Po vítězství 2:0 se fotbalisté Laškova stali zaslouženými vítězi a získali zlatý Stařechovský pohár.

Družstvo             Laškov      Kostelec   Ohrozim   Hasan      Čechy      BodySkóre     
1.  1.FC Laškov***

3:1

0:0

2:0

1:0

10

6:1

2. FC Kostelec

1:3

***

2:2

3:1

1:1

5

7:7

3. FC Ohrozim

0:0

2:2

***

0:4

2:0

5

4:6

4. Hasan Stařechovice

0:2

1:3

4:0

***

1:1

4

6:6

5. Sezako Čechy p.K

0:1

1:1

0:2

1:1

***

2

2:5

 Obrazek

 Vítěz turnaje

1. místo: 1.FC Laškov

 

 

 

 

Obrazek

 

 2. místo: FC Kostelec

Vyskočil, Drčka, Ošťádal, Novotný, Merta, Hubál, Kaláb, Vymětal, ZajíčekObrazek

3. místo: FC Ohrozim

Obrazek

4. místo: Hasan Stařechovice

Lipička, Chytil, Brančík M., Zavadil, Menšík L., Hlavinka, Menšík T., Brančík V., Vybíral

Obrazek

 5. místo: Sezako Čechy p/K

Hruban, Batěk, Otruba, Minařík, Malý Janeček, Spanilý, Houb, Fiala

Na závěr turnaje vyhlásili organizátoři výsledky o nejlepšího střelce a o nejlepšího branáře:

Obrazek

ObrazekNejlepším střelcem turnaje o Stařechovský pohár 2010 se stal Tomáš Menšík z týmu Hasan Stařechovice se čtyřmi góly.

Nejlepším brankářerm turnaje o Stařechovský pohár 2010 se stal Jiří Horák z týmu 1.FC Laškov. Za jeho zády skončil jediný míč.

Turnaj měl výbornou sportovní atmosféru, napínavý průběh až do poslední minuty a skvělou organizaci. Martin Hlavinka je prostě borec nakonec. Poděkování diváků patří i stařechovským hasičům za skvělé občerstvení a pořadatelskou službu. Nashledanou v roce 2011 !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sestavy

(František Vyhlídal, 4. 8. 2010 22:53)

Zdravím všechny aktéry turnaje o Stařechovský pohár a děkuji za krásnou a napínavou podívanou všem hráčům. Při této příležitosti ale prosím zástupce nebo kapitány družstev Ohrozimi a Laškova, aby mi v komentáři poslali jejich sestavy, případně další požadavky, které by chtěli v tomto článku zveřejnit. Obracím se hlavně na milana Zatloukala a Ladislava Jedličku. Předem děkuji