Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Stařechovský pohár - 2007 -

- kategorie muži

 Dne 4. srpna 2007 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů další, v pořadí již 4. ročník fotbalového turnaje o Stařechovský pohár v malé kopané. Hrálo se na travnatém Sokolském stadiónu ve Stařechovicích. Ředitelství turnaje tvořili hlavní představitelé SDH Stařechovice, na čele s jeho starostou Svatoplukem Žitným. Hlavním organizátorem byl Pavel Lipička. Turnaje se měly zúčastnit 4 reprezentační týmy. FC Kostelec, FC Ohrozim, FC Šebela Stařechovice a FC Kovot Služín. Bohužel, fotbalisté Kostelce nakonec nepřijeli z důvodu soustředění a tak bojovali o Stařechovský pohár jen 3 týmy. Přesto se očekávali urputné boje o prvenství v turnaji. Soutěžilo se vskutku o krásný pohár, podle pravidel malé kopané. Celý průběh turnaje byl důkazem, že mezi sportovci je o fotbal zájem a že tradice Stařechovského poháru nikdy nezanikne. Vynikající výkon podal hlavní rozhodčí pan Zdeněk Jamrich. Všichni fotbalisté vyslovili také velký dík Stařechovskému Sboru dobrovolných hasičů za podporu fotbalu. Sportovní stránku turnaje řídil pan František Vyhlídal. Fotografie z tunaje pořídila Renata Kvapilová a Tomáš Hanzlík. Občerstvení bylo již tradičně v režii paní Hany Řezníčkové.

K turnaji nastoupily týmy v následujících sestavách:

Obrazek

Fotbal club Ohrozim:

Vojtíšek, Zatloukal,

Sedláček, Navrátil,

Hrazdil, Procházka

 

 

Obrazek

Fotbal club Šebela Stařechovice:

 Kaláb, Kocourek,

Valný, Drešr,

Černý, Karásek

 

Obrazek

Fotbal klub Kovot Služín:

  Vágner, Dopita, Brančík,

Vybíral, Tichý J., Chytil,

Šmíd, Konečný, Tichý M.

Průběh a zhodnocení turnaje:

Turnaj se hrál dvoukolově, systémem každý s každým. Tento hrací model musel být zvolen z důvodu odstoupení fotbalistů z Kostelce na Hané. Velmi dramatický průběh měly oba zápasy mezi FC Ohrozim a FC Stařechovice. V tom prvním utkání (1:0)rozhodl o výsledku Martin Vojtíšek nádhernou střelou do stařechovské branky, která znamenala zisk rozhodujících tří bodů. V odvetě se tým domácích vypjal k obrovskému výkonu a vybojoval remízu 1 : 1. Fotbalisté Ohrozimi byli jednoznačně nejlepším týmem tohoto turnaje. Reprezentanty Služína přehráli 2 : 0 a v odvetném střetnutí 4 : 1. Nejlepším ohrozimským střelcem byl Vojtíšek, který v utkání proti Služínu zaznamenal dokonce hattrick a nakonec se stal Králem střelců. Za Ohrozim dále skórovali dvakrát Hrazdil, a po jednom gólu dali Procházka a Sedláček. Skvělý byl také ohrozimský gólman. O druhé a třetí místo mezi sebou svedli boje reprezentační týmy Šebela Stařechovice a Kovot Služín. Lepší byli tentokrát Stařechovští, neboť ve služínském mužstvu hráli z větší části jen lvíčata, a to Honza Tichý, Michal Tichý, Ondra Chytil a Michal Konečný, což jsou chlapci ve věku 13-15 let. Z Šebelova týmu je třeba vyzvednout typickou vyrovnanost jednotlich hráčů. Střelcky se dařilo především Kocourkovi a Černému, úspěšní byli také Votava, Valný, Kaláb a mladík Martin Šebela. Služínský tým skončil nakonec poslední, ale jeho reprezentanti se nemají za co stydět. Jejich věkový průměr byl asi o 8 let nižší než ostatních týmů. Možná, kdyby hrál v útoku Marek Brančík a pokud by se podařilo získat zkušeného brankáře jako je Tomáš Řezníček, výsledek turnaje by vypadal určitě jinak. Přesto si absolutorium zaslouží Emil Vybíral, Jarda Šmíd, Vlastik Brančík i Pepa Vágner, který si v průběhu turnaje zranil zápěstí. O mladých lvíčatech již byla řeč. Za rok za dva budou určitě tvořit páteř týmu Kovot Služín.

Obrazek

Výsledková tabulka turnaje:

Stařechovský pohár

4. srpna 2007

IV. ročník

Ohrozim  

Stařechovice

Služín 
Skóre BodyPořadí
FC Ohrozim *****

1:0

1:1

2:0

4:1

8:2

10

1.

FC Šebela Stařechovice

0:1

1:1

*****

4:1

3:3

8:6

5

2.

FC Kovot Služín

0:2

1:4

1:4

3:3

*****

5:13

1

3.

 

Soutěž o titul Krále střelců:

Obrazek Na tomto turnaji sehrál každý tým a v podstatě tedy i každý hráč celkem 4 zápasy které se hrály vždy 2 x 15 minut. Celkem bylo odehráno 6 zápasů. Diváci viděli celkem 21 nádherných gólů. Znamená to v průměru 3,5 gólu na jeden zápas a to je velmi pěkný výsledek. Direktoriát turnaje vyhodnotil po závěrečném hvizdu soutěž o nejlepšího střelce turnaje.

1. místo a titul Krále střelců získal Martin Vojtíšek (Ohrozim) - 4 góly

2. místo: Emil Vybíral (Kovot Služín) 3 góly

3. místo: Brančík, Kocourek, Černý, Hrazdil 2 góly

4. místo: Procházka, Sedláček, Šebela, Votava, Volný, Kaláb 1 gól

 

Soutěž ve střelbě na cíl

Obrazek

Po skončení turnaje připravili organizátoři turnaje pro všechny hráče soutěž ve střelbě na cíl umístěný v brance. Každý hráč měl tři pokusy ze značky pokutového kopu. Velmi napínavá soutěž skončila až v penaltovém rozstřelu.

1. místo a celkový vítěz soutěže: Kaláb (Stařechovice) 2 + 1 zásah

 

2. místo: Vybíral (Služín) 2 zásahy

3. místo: Vojtíšek, Zatloukal, Černý, Procházka 1 zásah

 

Vyhlášení výsledků

Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků. To bylo v režii hlavních představitelů Sboru dobrovolných hasičů ze Stařechovic. Ceny předával sám starosta pan Svatopluk Žitný, paní Hana Řezníčková a starosta 19. okrsku pan Miroslav Vyroubal.

Vítězem turnaje se stal reprezentační tým FC Ohrozim. Na druhém místě skončilo družstvo Šebela Stařechovice a třetí Kovot Služín. Momentky ze zápasu najdete ve fotogalerii.

Obrazek

Obrazek


Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

info@mehboob.com.pk

(M Ahmed, 7. 4. 2011 4:42)

Dear Sir / Madam,

We are pleased to introduce our company one of the leading Manufacturers / Exporters for all kind of

1-SPORTS GLOVES
2-SPORTSWEAR / TEAMWEAR
3-SOCCER BALL & ACCESSORIES

We have come to know about your company that you are selling above mentioned products. We therefore, offer you our services and request you to visit our Web site www.mehboob.com.pk (PASSWORD abc)to see our entire products range to let us know your valuable interest. On receipt of your response, we can send you our best prices and Free Products Samples for your evaluation.

If you have any further question, pls. contact us freely.

B/Rgds.
M. Ahmed.
C.E.

MEHBOOB INTERNATIONAL
P.O.BOX 847, Murray College Road,
Sialkot - Pakistan.

Tel: 92-52-4597041
Fax: 92-52-4597163
Mob:92-0300-7142097
http://www.mehboob.com.pk