Jdi na obsah Jdi na menu
 


OLŠANSKÝ POHÁR VE FLORBALE 2009

           V neděli 8. března 2009 uspořádala Tělovýchovná jednota Sokol Olšany v součinnosti se ZŠ Olšany turnaj o ve florbalu o pohár Sokola Olšany. Dokonalá organizace a účast 10 družstev z okresu Prostějov dávaly hned od počátku záruku, že to bude největší a nejkvalitněji obsazený turnaj v historii tohoto sportu v prostějovském regionu. Pohár se podařilo uskutečnit díky sponzorům, kteří podporují mládežnický sport. Hlavním sponzorem byla stavební firma OHL ŽS, která věnovala mnoho cen pro všechna zúčastněná družstva. Obrazek K materiálnímu a finančnímu zabezpečení přispělo i celá řada dalších sponzorů.

       Hlavním organizátorem a koordinátorem turnaje byl vedoucí cvičitel Sokola Olšany pan Petr Marčan, který se zhostil úkolu na výbornou. Jeho zásluhou měl turnaj vynikající sportovní úroveň a po materiálně technické stránce byl dokonale zajištěn. pochvalu rovněž zaslouží pan Miloš Kastner ze Sokola kostelec na hané, za objektivní a přesné rozhodování zápasů. O skvělou atmosféru turnaje a souboje v duchu fair play se zasloužili rovněž všichni hráči a trenéři 10 zúčastněných družstev.  Turnaj se hrál ve dvou základních skupinách systémem každý s každým a poté se bojovalo o pořadí podle výsledů a pořadí základní části. Předvedené výkony a dosažené výsledky svědčí o velké vyrovnanosti jednotlivých týmů. Turnaj měl charakter okresního přeboru, neboť se zde sešla družstva nejlepší  z nejlepších.

VÝSLEDKY ZÁKLADNÍ ČÁSTI

  Základní skupina A

1.

2.

3.

4.

5.

skóre

body

   1. Sokol Olšany

***

3:0

2:1

1:1

5:2

11:4

7

   2. Bobři Bílovice

0:3

***

5:3

4:1

5:2

14:9

6

   3. Sokol Němčice

1:2

3:5

***

7:2

5:3

16:12

4

   4. Tučňáci Lutotín

1:1

1:4

2:7

***

3:1

7:14

3

   5. ZŠ Olšany

2:5

2:5

3:5

1:3

***

8:18

0

  Základní skupina B

1.

 2.  

3.

4.

5.

skóre  

body 

  1. SK Kovot Služín

*** 

 2:1 

 4:2  

 3:0  

6:0   

15:3

8

  2. Sokol Biskupice

1:2

***

2:0

3:2

4:1

10:5

6

  3. Sokol Kostelec

2:4

2:3

***

3:2

3:2

10:11

4

  4. Tip sport Lutín

0:3

0:2

2:3

***

3:3

5:11

1

  5. Sokol Stařechovice     

0:6

1:4

2:3

3:3

***

6:16

1

VÝSLEDKY ZÁPASŮ O CELKOVÉ POŘADÍ

  Zápas o 9.-10. místo:    ZŠ Olšany - Sokol Stařechovice    3:1

  Zápas o 7. - 8. místo:    Tip Sport Lutín - Tučňáci Lutotín   2:5

  Zápas o 5. - 6. místo:    Sokol Němčice - Sokol Kostelec   4:2

  Zápas o 3. - 4. místo:    Sokol Biskupice - Bobři Bílovice    2:3

  Zápas o 1. - 2. místo:    SK Kovot Služín - Sokol Olšany     6:2

   Všechna utkání o celkové umístění měla vysokou úroveň. Hráči jednotlivých týmů předváděli výkony, které svědčili o tom, že tento sport je na vzestupu a je o něj neustále větší a větší zájem. Kupříkladu výkony brankářů Služína, Bílovic a Biskupic svědčí o velmi dobré přípravě. Nejvyšší poctu nakonec získal gólman Služína Jirka Stříž. Velmi sympatický výkon předvedli florbalisté Biskupic, kteří hráli s obrovským nasazením a dokázali se vzájemně "vyhecovat" do maximálních obrátek, většinou jeli na doraz. Pokud Tito hoši získájí do svého družstva ještě alespoň tři takové hráč, pak nebudou mít na prostějovském regionu do dvou let konkurenci. Reprezentanti Bílovic v zápase o 3. místo nadchli diváky strhujícím výkonem právě proti Biskupicím. Odborníci jednoznačně prohlásili, že takový zápas se hned tak nevidí. Gašparin a Pískovský patřili k největším hvězdám turnaje. Černým koněm soutěže byli reprezentanti Němčic na Hané. Nenápadný tým měl nakonec ve svém středu nejlepšího střelce i hráčeturnaje Tomáše Coufalíka, který brankářům soupeřů nastřílel 14 gólů. Nezklamali ani Stařechovští hráči. Honza Lipička složil svůj tým na poslední chvíli. I když skončili poslední jejich hra byla obětavá a celkově zanechali sympatický dojem Toto družstvo o sobě dá určitě vědět. Skvěle zahrál Mirek Simon. Neuvěřitelnou smůlu ve většině zápasů měli hráči z Lutína a z Lutotína. Prohráli většinou minimálním rozdílem branek. Ale i to ke sportu patří. Výborně hráli i Kostelečtí florbalisté, zdálo se ale, že některé soupeře trochu podcenili. Navíc jim chyběl nejlepší obránce Radek Doležel, který je zraněn. Kastner i Kitner bojovali, na protivníky to ale tentokrát nestačilo. A nakonec velké finále. To se kupodivu stalo jednoznačnou záležitostí Služínských reprezentantů, kteří dosloval pokořili vítěze skupiny A, skvělého soupeře ze Sokola Olšany. Ve vítězném týmu nad všechny vynikl Ondra Chytil. Byl to opět jeho turnaj, kde stejně jako na mnoha jiných dokázal strnout své kamarády ke strhujícímu výkonu. Dirigoval hru a svou obětavostí vyváděl protihráče z míry. Je neuvěřitelně technicky vyspělý hráč, momentálně na okrese Prostějov pravděpodobně nejlepší. V olšanech podal doslova hrdinský výkon. Ale pozadu nezůstali ani další jeho spoluhráči. Jakub Menšík skončil v tabulce střelců na druhém místě. Perfektně zahráli i Jakub Sláma, Lukáš Špunda i michal Tichý, který se ve finálovém střetnutí blýskl krásným gólem. V této generaci mladých florbalistů zcela jednoznačně na Služín nikdo nemá.

Obrazek

V zelených dresech SK Kovot Služín jsou vítězové turnaje.

Jakub Sláma, Ondra Chytil, Lukáš Špunda, Jakub Menšík, Michal Tichý a na zemi brankář Jirka Stříž.

jsou mistry nad mistry.

Na fotografii jsou společně se svými kamarády z Bílovic.

KONEČNÉ POŘADÍ

   1. SK Kovot Služín,           

2. TJ Sokol Olšany,           3. SK Bobři Bílovice,

   4. TJ Sokol Biskupice,    5. TJ Sokol Němčice n/H,      6. TJ Sokol Kostelec n/H

   7. SK Tučňáci Lutotín          8. Tip sport Lutín               9. ZŠ Olšany

   10. TJ Sokol Stařechovice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hezké stránky

(Břetislav Kubeš, Babice., 10. 9. 2009 20:25)

Než pochválím florbalisty SK Kovot Služín, musím napsat, že který debil dává na sportovní stránky politickou reklamu, tak nemá všech pět pohromadě. To museli být primitivní Topolánci. Ale k věci. Vaše stránky se mi moc líbí, a překvapuje mě, jak se daří Vašim florbalistům i fotbalistům. Z mapy jsem zjistil, že Vaše obec je jedna z nejmenších a máte tolik úspěchů. Gratuluji a přeji další vítězství.