Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stařechovský pohár 2007 - II. ročník

žáci

Je sobota 28.dubna 2007, 09.30 hodin. Na sokolském staiónu ve Stařechovicích nastupují na zelený trávník fotbalová reprezentační družstva z Kostelce na Hané, Stražiska, Služína, Čelechovic na Hané a domácích Stařechovic. Věkový průměr hráčů je asi 12,7 roku. Vše začíná fotografováním jednotlivých družstev a krátce na to následuje slavnostní zahájení. To je v režii starostky Sokola Stařechovice paní Věry Vyroubalové. Ta předstupuje před fotbalisty i diváky a zahajuje II. ročník turnaje o Stařechovský pohár. Po přivítání diváků přivítala i hostující hráče jednotlivých reprezentačních družstev. V další části proslovu uvedla:

"...Věřím že budete všichni bojovat statečně a čestně, v duchu fair play. Každému z Vás a každému družstu přeji mnoho úspěchů, přestože zvítězit může jen jeden. Turnaj se hraje jednokolově, systémem každý s každým. Věřím, že budete dodržovat pravidla malé kopané, všechny pokyny rozhodčích a že k sobě budete ohleduplní...."

Pro každého hráče byly připraveny dárky, nejlepší získali poháry, diplomy a ceny. To vše díky sponzorům, kteří tento II. ročník turnaje o Stařechovský pohár dotovali.

Hlavními sponzory byli: Kovot Služín - Ing. Jan Tichý, Autodoprava -Mojmír Sláma, autodoprava Michal Chromec - Služín, a Agros Stařechovice. Dále turnaj dotovali: Hostinec Hasan Stařechovice, Smíšené zboží Stařechovice, Autodoprava Karel Kvapil, Autodoprava Josef Vágner, Doposinvest Bohuslavice, Kovovýroba Šebela, Josef Dvořák - výroba sáčků Pěnčín, Český svaz chovatelů Stařechovice, paní Marie Otáhalová, paní Růžena Kubešová, František Vyhlídal a Hasiči Služín.

Poháry věnovala Prostějovská župa sokolská

Obrazek 

Stařechovský pohár 2007

1.

2.

3.

4.

5.

skóre

body

 

1. Sokol Stražisko (vítěz turnaje)

*

0:1

1:0

1:0

4:0

6:1

9

2. Kovot Služín

1:0

*

0:0

1:1

4:0

6:1

8

3. Chelsea Čelechovice

0:1

0:0

*

1:0

3:0

4:1

7

4. FC Kostelec na Hané

0:1

1:1

0:1

*

4:0

5:3

4

5. Sokol Stařechovice

0:4

0:4

0:3

0:4

*

0:15

0


ObrazekNa stařechovském stadionu nastoupila družstva Čelechovic s trenérem Josefem Spanilým, Stražiska s trenérem Tomášem Crhónkem, Služína s trenérem Františkem Vyhlídalem, Kostelce s trenérem Radkem Doležalem a Stařechovic s trenérem Šťastným.

ObrazekHlavním organizátorem turnaje byl pan František Vyhlídal, hlavním rozhodčím pan Eduard Knoll. Ten soudcoval většinu turnajových utkání. A nutno dodat, že vždycky s přesností a elegancí jemu vlastní. Eda je zkrátka profesionál na svém místě. Za jeho obětavost mu vedení Sokola Stařechovice otevřeně poděkovalo.

ObrazekK místnímu derby mezi Stařechovicemi v bílých dresech a Služínem v oranžových dresech přivedl oba týmy na hřiště jako hlavní rozhodčí Martin Hlavinka. Zápas měl velmi dobrou úroveň, avšak Služínští fotbalisté svého soupeře tentokrát zahanbili. Tým pod vedením kapitána Ondru Chytila zvítězil vysoko 4:0.

Obrazek

Tento snímek zachycuje jednoho z nejlepších čelechovských hráčů, Jirku Kalandříka v útočné akci. Tým Sokola Čelechovice přijel na turnaj s velmi kvalitními fotbalisty a všem soupeřům se herně vyrovnal. Zápas s mužstvem Kovot Služín skončil nerozhodně 0:0. Čelechovice získali v konečném účtování bronzový pohár.

ObrazekVýbornou úroveň měl rovněž zápas mezi FK Kovot Služín a FC Kostelec na Hané. Postaral se o to i jeden z služínských nejlepších hráčů Michal Tichý. Dokázal obětavě bránit, dobře rozehrával míče a hlavně často střílel. To se divákům líbilo.Navíc umí trefit správně míč, proto má i velmi dobrou produktivitu střelby.

Pořadí turnaje a sestavy týmů

Obrazek

Vítěz turnaje - 1. místo TJ Sokol Stražisko

Tým pod vedením trenéra Tomáše Crhonka udivil fotbalové odborníky i přítomné diváky. Trenér Crhonek vedl své chlapce mistrovským způsobem, dokázal je "vyhecovat" k neuvěřitelnému výkonu v každém utkání.

Obrazek2. místo: FK Kovot Služín

Zleva stojí Michal Tichý, Jakub Sláma, Michal Konečný, Ondřej Chytil , v podřepu jsou Dan Konečný, Staňa Chytil, Alena Otáhalová, Lukáš Špunda, a v popředí brankář Jakub Menšík

Trenérem týmu byl František Vyhlídal

Obrazek3. místo: Sokol Čelechovice

Trenér Josef Spanilý přivezl na turnaj tým ve složení:

Kapitán týmu byl Jiří Kalandřík, brankář Trinh Jiří, dále hráli Palánek František, Spanilý Jakub, Hubáček Vlastimil, Blažek Michal, a Zelinka Jan

Obrazek4. místo: FC Kostelec na Hané

Mužstvo nastoupilo k turnaji ve složení:

Kapitán týmu Jakub Šimek, brankář Martin Doležel, v obraně hráli David Kříž a Jan Juračka, v záloze Radek Doležel a v útoku Jan Smička a Jan Bureš

Obrazek5. místo: Sokol Stařechovice

Domácí fotbalisté nastoupili k turnaji ve složení:

Kapitán: Lukáš Chytil, brankář Jančík Jakub, v poli hráli Kubiš Roman, Otáhal Martin, Lipička jan, Dopita Martin, Zavadil Miroslav, Šťastný Adam

Trenér: Šťastný Miloš

Obrazek

Zlatý stařechovský pohár získalo družstvo Staražiska

Stříbrný - FK Kovot Služín

Bronzový Sokol Čelechovice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zhodnocení

(František Vyhlídal, 24. 7. 2007 23:39)

S odstupem času mohu říci, že druhé místo týmu Kovot Služín bylo úspěchem. Je pravdou, že zápas s družstvem Čelechovic a Kostelce, i když byly vyrovnané, jsme mohly vyhrát, a tím získat celkové prvenství. Na druhou stranu musíme smeknout před výkonem hráčů Kostelce na Hané, vedené Radkem Doleželem. Ti proti nám předvedli hru, na niž jsme nedokázali najít recept a ztratili jsme zbytečně bod. Pochválit musím Kubu Menšíka za jeho spolehlivý výkon v brance. Dnes je jasné, že je naší brankářskou jedničkou a předčil Lukáše Špundu.
Musíme také změnit taktiku v ofenzívě, především zbytečné kličkování a předvádění technických kousků a naopak se zaměřit na pohotovost ve střelbě. To bude hlavní úkol i při tréninku.