Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj o pohár 1. FC Laškov - 2007 - IX.ročník

Obrazek

         V sobotu dne 28. července 2007 byl přesně v 10.00 hodin zahájen IX. ročník turnaje o pohár 1. FC Laškov. Tento turnaj se již tradičně konal v překrásném Laškovském sportovním areálu za velmi teplého počasí. Ředitelem turnaje byl nestor laškovského fotbalu Ladislav Jedlička a hlavním organizátorem rovněž populární laškovský mládežnický trenér, Martin Popelka. Hrálo se na umělém trávníku podle pravidel malého fotbalu s drobnými úpravami. Zúčastněné týmy FC Mechechelen Prostějov, FC Stařechovice i domácí 1. FC Laškov hráli v rozestavení 1 - 2 - 2. Střídalo se jako v hokeji. Hrací model stanovilo ředitelství turnaje dvoukolový, každý s každým, v prvním kole 2x25 minut, v druhém kole 2x10 minut.

Sestavy reprezentačních mužstev:

FC Mechechelen Prostějov

Obrazek

 Filip Křížek - Pavel Ociepka, Jiří Nenál, Lubomír Franc, Marek Chmelař, Marek Reiter, Tomáš Sonnevend

 

 

 

 

1. FC Laškov

Obrazek

Horák - Chytil, Sláma, Runtág, Dutszak, Popelka, Navrátil, Jedlička, Slavíček

 

FC Stařechovice

Obrazek

Lukáš Menšík - Dušan Jamrich, Roman Zavadil, Vlastimil Brančík, Emil Vybíral, Tomáš Menšík, Tomáš Řezníček, Marek Brančík, Martin Hlavinka, Ondřej Chytil.   Trenér týmu: Josef Vágner  

kustod: Josef Dopita

Bylo jen na škodu věci, že se turnaje nezúčastnilo více týmů, neboť organizační úroveň turnaje i sportovní a technická výkonnost všech hráčů byla vynikající. V prvním střetnutí se utkaly reprezentanti Laškova a Stařechovic. Již tento úvodní zápas potěšil oko diváka nádhernými kombinacemi a krásnými střelami na branku soupeře. Laškovští na nic nečekali a pustili se do stařechovských se vší vervou. na začátku druhého pločasu vedli již 3:0, závěr však patřil stařechovským, kteří hru vyrovnali a zásluhou Marka Brančíka a Martina Hlavinku upravili konečný výsledek na 4:2 pro Laškov. Stařechovský brankář Lukáš Menšík podal skvělý výkon. Z laškovských patří absolutorium Slavíčkovi, Slámovi, Navrátilovi a Chytilovi.

FC Stařechovice - 1.FC Laškov       2 : 4

 

 

          Ještě vyšší úroveň měl duel mezi týmy Mechechelenu a Laškova. Na hráčích obou mužstev bylo vidět, že pravidelně trénují, jsou sehraní a mají výbornou fyzičku. Rovněž brankáři obou týmů - Křížek a Horák předvedli, že jsou mistry svého oboru. Úspěšnější i šťastnější byl nakonec gólman Laškovských, kteří po urputném boji zvítězili 2:1. Velkou zásluhu na tomto úspěchu měli laškovští reprezentanti Runtág, dále Ladislav Jedlička, Tomáš Dutszak, a Martin Popelka. Z prostějovských fotbalistů se velice líbili Ociepka, Franc, a Reiter.

1. FC Laškov  -  FC Mechechelen      2 : 1

 

 

        Ani třetí  souboj nezůstal svou dramatičností za očekáváním. Jasným favoritem byli fotbalisté z Prostějova, avšak Stařechovští bojovali jako lvi. Nechtěli prodat svou kůži lacino, důsledně bránili, a ve druhém poločase několikrát také nebepečně zaútočili. Výborně hrál Martin Hlavinka a především tvůrce hry Tomáš Řezníček, který skvěle rozehrával míče a táhl své kamarády do boje. V obraně hrál splehlivě Dušan Jamrich. Perfektní výkon podali Tomáš Menšík, Vlastimil Brančík a Emil Vybíral. V týmu Mechechelen vynikl zejména střelci gólů Sonnevend, Reiter, Chmelař. Oduševnělý výkon, lahodný pro oko diváka, podal Jiří Nenál. Naopak hrubý zákrok Ociepky na Hlavinku ocenili diváci pískotem a sudí červenou kartou, jedinou na turnaji.

FC Mechechelen - FC Stařechovice    4 : 3

  Obrazek       Druhé kolo turnaje se hrálo jen 2 x 10 minut, neboť vedro již bylo neúnosné a únava všech hráčů obrovská. Začínali fotbalisté Stařechovic proti Laškovu. Kdo by čekal, že v takovém vedru a po takovém vypětí se hráči budou šetřit, ten se mýlil. Oba soupeři bojovali ze všech sil a zejména stařechovští si sáhli až na dno svých možností. V jejich týmu došlo na základě rozhodnutí trenéra Vágnera k několika změnám. V brance nastoupil Roman Zavadil, a jeho výkon vyrazil dech nejen divákům, ale i soupeři. Zákroky, které předváděl udivili každého, kdo střetnutí sledoval. Roman má největší zásluhu na výborném výsledku 1 : 1. Do utkání nastoupil i benjamínek týmu, nejmladší hráč turnaje, teprve čtrnáctiletý Ondra Chytil, jehož bojovný přístup k hře, vedení míče i  rozehrávky spoluhráčům, to vše bylo pro stařechovské přínosem. Po krátké přestávce nastoupil stařechovský tým proti postějovským hráčům. Kdo zápas neviděl, nevěřil by, s jakým nasazením dokázali naši reprezentanti zahájit toto utkání. Fotbalisté Mechechelenu se nestačili divit. Těžký úder jim zasadil Emil Vybíral, Tomáš Menšík a Tomáš Řezníček. Stařechovští vedli v poločase 3 : 0 a v tuto chvíli měli velkou naději na stříbrný pohár. Potom však nezahráli takticky příliš moudře, přestali kombinovat, hráli příliš individuálně a opatrnicky, což se jim vymstilo. Inkasovali zbytečné góly. Ještě 40 sekund před závěrečným hvizdem vedli 3:2, a měli šanci zamíchat celkovým pořadím. Mechechelen však vyrovnal na 3:3 a odsoudil naše chlapce na 3. místo. To však nic nezměnilo na hrdinském a obětavém výkonu všech hráčů. Absolutní jedničkou byl i v tomto souboji stařechovský brankář Roman Zavadil. Pak už zbývalo sehrát poslední utkání mezi Laškovem a Prostějovem. Nerozhodný výsledek a jakékoliv vítězství znamenalo prvenství pro Laškov, výhra nejméně o dva góly pasovala na vítěze turnaje Mechechelen. A k tomu nakonec došlo. Hrálo se tvrdě, ale ne záludně. Stav utkání byl dlouho 1:1, avšak asi 7 minut před koncem zápasu prostějovští udeřili. Dali dvě branky a vyhráli 3:1. To jim postačilo vzhledem k lepšímu poměru vzájemných utkání a celkového skóre i k celkovému vítězství a zisku zlatého poháru.

 Laškovský pohár 2007

IX. ročník

FC M PV 1.FC LaškFC Starky SkóreBody
 1. FC Mechechelen Prostějov

******

1:2

3:1

4:3

3:3

11 : 9

7

 2. 1. FC Laškov

2:1

1:3

******

4:2

1:1

8 : 7

7

 3. FC Stařechovice

3:4

3:3

2:4

1:1

******

9 : 12

2

Obrazekgól v síti pozdějšího vítěze turnaje (Mechechelen) byl v tomto okamžiku velkou nadějí pro reprezentaci Stařechovic

 

 

ObrazekMechechelen se projevil jako velmi silný a stmelený tým. Do předu hnal spoluhráče brankář Filip Křížek, který dirigoval rovněž taktiku hry. To vedlo nakonec ke vstřelení rozhodujích gólů, jako v tomto případě do stařechovské branky.

ObrazekDruhé utkání zahájili naši fotbalisté mohutným náporem. Ještě 8 minut před koncem střetnutí vedli 3:0 a potom z nepochopitelných důvodů se zhroutili jako domeček z karet a nechali prostějovské vyrovnat na 3:3

 

ObrazekNašim hráčům se nedařilo příliš ani proti Laškovu. První utkání jsme prohráli 2 :4 a v odvetě jsme dokázali pouze remízovat 1:1. Přesto si celý kolektiv zaslouží pochvalu za nezměrnou bojovnost.

Vyhlášení vítězů

Obrazek

1. místo

Vítězem IX. ročníku turnaje o Laškovský pohár mužů se stal reprezentační tým

FC Mechechelen Prostějov

Blahopřejeme !!!

Obrazek

2. místo

Druhé místo patří domácím fotbalistům 1.FC Laškov. Za předvedený výkon si stříbrný pohár zasloužili.

3. místo

patří naší reprezentaci Stařechovic. Se ctí hájili své barvy a bojovali příkladně. Občané našich vesnic Stařechovice a Služín jsou na Vás hrdi. Všichni věří v úspěch na stařechovském poháru v domácím prostředí.

Trenér stařechovského týmu Josef Vágner po skončení turnaje prohlásil:     „ ...Nezbývá mi, než chlapcům za předvedený výkon poděkovat. Brankáři Menšík i Zavadil se plně vyrovnali gólmanům soupeřových mužstev. Dušan Jamrich, Vlastik Brančík a Emil Vybíral splnili mé pokyny na jedničku. Martin Hlavinka s Tomášem Řezníčkem skvěle dirigovali hru a jako útočníci spolu s Tomášem Řezníčkem a Markem Brančíkem také dávali góly. Ve druhém kole jsme nasadili i Ondru Chytila, jenž coby žák, zahrál mužný fotbal. I jemu patří můj dík…“

K turnaji se vyjádřil i kustod našeho mužstva Josef Dopita:  "... Naši kluci hráli výborně. Nejvíc se mi líbilo, jak Tomáš Řezníček organizoval hru a Martin Hlavinka přiváděl obránce soupeře do úzkých. Ve druhém kole jsme měli velmi blízko k vítězství. V obou zápasech jsme vedli, s Prostějovem dokonce 3:0 , ale ani v jednom jsme výhru neudrželi. Děkuji našim klukům za překrásných 9 gólů, které svým soupeřům dali. Góly to byli lepší jeden než druhý..."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Can you remain in effect the stress

(AImmimablasp, 29. 7. 2018 2:31)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-citrate/

názor diváka

(František Vyhlídal, 30. 7. 2007 23:42)

Na tomto turnaji jsem byl jako divák, a mohu říci, že jsem si přišel na své. Líbilo se mě nasazení hráčů všech tří týmů. Mám zato, že taková bojovnost a touha po vítězství chybí našemu národnímu družstvu. Z jednotlivců se mi snad nejvíc líbil Tomáš Menšík, ale to se dá těžko říci, protože stařechovští hráli opravdu perfektně. Radost mě udělal Roman Zavadil, který chytal v odvetných zápasech nádherně, a také Ondra Chytil, který zaskočil za zcela vyčerpané hráče základní sestavy. Přeji mužstvu Stařechovic i jeho soupeřům hodně sportovních úspěchů. Potěšilo by mě kdyby své názory na podobné turnaje v této diskuzi vyjádřili i ostatní hráči našeho týmu, nebo i hráči Mechechelenu a Laškova. Díky všem